Aktuality: Česká Třebová

10. 10. 2018
Česká Třebová

Jak se vkusně nalíčit a pečovat o pleť? Seminář ve Svitavách pro veřejnost.

Jak se vkusně nalíčit a pečovat o pleť, a přitom nemít po nákupu potřebné kosmetiky v peněžence „průvan? A jak si vybrat ty správné barvy a odstíny, které budou slušivé?

Na tyto a další otázky získáte odpověď 3. listopadu na semináři (v čase 9:00 – 12:00) „Jak vypadat dobře při každé příležitosti“ v čajovně a kavárně Krásná chvíle ve Svitavách.

Svoje triky a tipy vám prozradí Michaela Zezulová, která se líčením a stylingem zabývá již dlouhodobě, a to zejména jeho uměleckými formami.

Seminář se skládá z teoretické části a praktické ukázky dvou nejčastějších typů líčení (denní, večerní), včetně postupů. Lektorka položí maximální důraz na využitelnost v praxi. Akce není určena striktně pro ženy, vítáme i zájemce z řad mužů.

Doporučujeme se předem nahlásit na trebova@rytmusvychod.cz nebo 730 518 511.

Vstupné je dobrovolné. Poznámka: nejedná se o žádnou prodejní akci či prezentaci výrobků.

 

03. 10. 2018
Česká Třebová

Úspěch na Burze filantropie v Ústí nad Orlicí

Projekt "Pracuji, bydlím, žiji" zaznamenal ohlas u donátorů v orlickoústecké Burze filantropie pořádané Koalicí nevládek Pardubicka.Dostali jsme od donátorů krásných 43 000 Kč! Děkujeme tímto firmám Konzum (Markéta Výborná), Iveco Bus (Daniela Trkalová), stejně tak Pardubickému kraji (Pavel Šotola) a městům Žamberk (Jiří Dytrt), Ústí nad Orlicí (Jiří Preclík).

Díky jejich podpoře nás (i vás) čeká celkem 5 zastávek putovní výstavy fotografií Jindřicha Beneše a Veroniky Olivy. Série fotografií chce ukázat ty lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří se rozhodli vzepřít škatulce „postižených“, a pracují, bydlí - prostě žijí stejně, jako kdokoliv z nás.

18. 09. 2018
Česká Třebová

Kafebar na akci "Hledá se starosta"

Kafebar spojily síly s "Třebovskou skládkou" a 29. září se zúčastní akce přímo v České Třebové s názvem Hledá se starosta. Děkujeme za možnost připojit se. Máme pro návštěvníky připravené tématické kávové občerstvení.

Více o akci najdete zde: https://www.facebook.com/events/1913008502333714/

 

14. 06. 2018
Česká Třebová

Rušný červen na pobočce v České Třebové

Sice se blíží čas dovolených, ale v Rytmusu máme stále napilno. Zejména červen je/byl plný zajímavých akcí a setkání.

Namátkou: proběhly prezentace služby v praktické škole, stáž v pražském Rytmusu; zúčastnili jsme se taktéž konference pořádané Asociací pracovní reahbilitace ČR a setkání poskytovatelů služby Podpora samostatného bydlení. A další akce nás do velkých prázdnin ještě čekají - pracovní piknik v Litomyšli, setkání v Praze k projektu "Normalizace životních příležitostí lidí s postižením", či prezentace Rytmusu na Orlickoústecku.

Naše aktivity dokumentujeme a zveřejňujeme i na Facebooku. Staňte se našimi odběrateli a nic vám neunikne.

 

 

11. 06. 2018
Česká Třebová

Zúčastnili jsme se konference Asociace pracovní rehabilitace v Proseči

5. června jsme se zúčastnili konference projektu Rozvoj Asociace pracovní rehabilitace ČR s místem konání v Proseči.

Načerpali jsme inspiraci, dozvěděli jsme se novinky v oblasti pracovní rehabilitace, zúčastnili se zajímavých diskusí a také jsme síťovali.

 

10. 05. 2018
Česká Třebová

Hlasujte do 17. 5. pro Rytmus ve svitavské a orlickoústecké Burze filantropie

Letošní Burzy filantropie se účastníme ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje. Aktuálně máte možnost podpořit tyto naše projekty:

 

OKRES ÚSTÍ NAD ORLICÍ - "PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI"

Co vznikne, když se rozhodnete propojit uměleckého fotografa a lidi se zdravotním znevýhodněním? Přece výstava, která obrazem zachycuje silné a mnohdy neuvěřitelné příběhy.

Příběh aktivní tanečnice, která v mládí utrpěla amputaci nohy, ale přesto tančí. Příběh "příjemce péče", který se rozhodl otočit tuto zažitou perspektivu a začal pečovat sám aktivně o druhé.

Série 14 fotografií ukáže neobyčejné osobnosti, které se rozhodly vzepřít škatulce „postižených“.

Fotografie postupně budou k vidění celkem v pěti městech a pokaždé budou uvedeny slavnostní vernisáží. Navíc budete mít jedinečnou možnost se s portrétovanými lidmi a autorem fotografií, Jindřichem Benešem, setkat osobně.

Projekt podpoříte hlasováním zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/okres…/pracuji-bydlim-ziji/

 

 

 

OKRES SVITAVY - "

Stanislav, mladý muž s mentálním znevýhodněním, již přes dva roky pracuje v McDonald’s, kde se stará o pořádek. Práce ho baví a spokojená je také jeho nadřízená. Svou práci získal díky službě podporované zaměstnávání.

Nyní uvažuje o dalším kroku, který k dospělosti patří - bydlet se svou přítelkyní. Stanislav ví, kde může požádat o profesionální podporu. Mnoho rodičů, opatrovníků, i samotných lidí s postižením ale toto povědomí mít nemusí a nemají často ani síly a prostor osamostatnění v bydlení vyřešit svépomocí.

Výrobou roll-upů s příběhy dobré praxe proto chceme zvýšit povědomí o službách, které lidem se znevýhodněním pomáhají k začlenění do společnosti a umožňují jim žít život, který žijí jejich vrstevníci.

Jak můžete pomoci vy? Dostaňte nás na prezentaci pro donátory! Hlasovat můžete zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/jsme-dospeli-a-chceme-pod…/

Děkujeme za vaši podporu!

(P. S.: Hlasovat můžete i opakovaně, a to 1x denně ) 

 

05. 04. 2018
Česká Třebová

Přednášky o šmejdech pokračují i v dubnu a květnu

 

Dnes od 15 hodin v České Třebové nás čeká třetí ze série přednášek Romany Mazalové "Jak na šmejdy".

Pozor, tímto ale zdaleka nekončíme!

Na Romanu Mazalovou naváží pracovnice Rytmusu a jejich hosté již 11. dubna a poté každou středu, až do 9. května, dalšími setkáními. Zde si budete moci vyzkoušet sebeobranu proti šmejdům v praxi.

Těšíme se na setkání.

Dosavadní přednášky zachytila ve své reportáži OIK TV: http://oik.cz/…/smejdi-se-nevzdavaji-hledaji-nove-zpusoby-…/

O přednáškách odvysílal krátkou reportáž i Český rozhlas Pardubice (pořad Dobré odpoledne, blok od 15:00 do 16:00, reportáž najdete zhruba v polovině vysílací hodiny): http://www.rozhlas.cz/zaznamy/pardubice#/2018-04-02/15

 

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět