Aktuality: Chrudim

31. 03. 2023
Chrudim

Proběhlo 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhlo v Pardubicích na Krajském úřadu 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků.
 
Společně s Nebuď na nule (Petr Eisner, Hana Šimáčková) jsme přivítali téměř stovku účastníků.
 
Rytmus se věnuje práci s lidmi se znevýhodněním v oblasti intimity, sexuality a vztahů již řadu let. Na konferenci prezentovala naše kolegyně, Lenka Bigmore, dílčí zkušenosti ze zahraničí, které načerpala v rámci probíhajícího projektu "Můj dospělý život" (Erasmus+, spolufinancováno Evropskou Unií).
 
Na konferenci došlo k symbolickému křtu knihy "Z chlapce mužem, z dívky ženou," do které významně přispěl přítomný Petr Eisner, průkopník systematické a profesionální práce se sexualitou lidí se zdravotním znevýhodněním v ČR.
 
Ve 12 krajích naší republiky se již několik let pravidelně scházejí skupiny sexuálních důvěrníků; konference byla skvělou příležitostí, jak přede všemi poděkovat právě lidem, kteří tato setkávání iniciují a organizují.
 
Hana Šimáčková představila činnost Poradny pro oblast sexuality a vztahů lidí se zdravotním postižením v Hradci Králové. Účastníci konference měli mimo to i možnost nahlédnout do materiálů určených pro poradenskou práci a seznámit se s nejčastěji využívanými pomůckami pro klienty se znevýhodněním.
 
Děkujeme tímto:
- všem přednášejícím za jejich příspěvky
- týmům organizací Nebuď na nule a Rytmu Východní Čechy za přípravu akce
- Pavlu Šotolovi a Pardubickému kraji za záštitu akce
- sponzorům Pekařství a cukrářství Sázava, s.r.o. a KONZUM za dary ve formě občerstvení pro hosty konference. Účastníci měli rovněž možnost ochutnat kávu z našeho Kafebaru.
- všem návštěvníkům za jejich účast, a tím i podporu celé akce
 
 
 
 
 
 
 
 
03. 01. 2023
Chrudim

Výtěžek Mikulášské dražby

Máme to spočítané. Výtěžek Mikulášské dražby je skvělých 60 678,-Kč.

Děkujeme všem dárcům a dražitelům, bez Vás by to nešlo!

Celý výtěžek použijeme na podporu tranzitního programu, který pomáhá mladým lidem se zdravotním znevýhodněním v co nejsnadnějším přechodu ze školy do práce. 

 
19. 12. 2022
Chrudim

Hledá se posila do týmu v Chrudimi

30. 11. 2022
Chrudim

Mikulášská dražba

Mikulášská dražba je tady! Ve čtvrtek 1. prosince startuje na stránkách www.mikulasskadrazba.cz internetová aukce pro Rytmus Východní Čechy, o.p.s. Letos již po jedenácté můžete dražit nezapomenutelné zážitky, krásné knihy, balíčky pro zdraví a krásu, exotické rostliny, originální šperky, vynikající dobroty a mnoho a mnoho dalšího pro sebe a své
blízké.
Stačí se zaregistrovat a vybrat si z nabídky předměty, které Vás nejvíce lákají. A pak už si jen pohlídat, jestli Vaši nabídku někdo „nepřehodil“. Začínáme ve čtvrtek 1. prosince a v neděli 4., ve večerních hodinách, jdeme do finále.
Pojďte si to s námi užít a udělat radost sobě a svým blízkým.
Výtěžek z letošní dražby bude použit na podporu Tranzitního programu, který pomáhá mladým lidem se zdravotním znevýhodněním v co nejsnadnějším přechodu ze školy do práce, více na www.rytmusvychod.cz.

19. 08. 2022
Chrudim

Tréninkový pobyt aneb Zvládnu to sám

Víte o někom, kdo by měl zájem o nácvik dovedností v terénu? Už zbývají poslední volná místa. Bližší informace najdete v přiloženém letáku nebo se ozvěte Michale Nešetřilové.

17. 08. 2022
Chrudim

Nový díl podcastu Vlastním hlasem

Zajímá Vás, co ve své práci dělá fundraiser? Poslechněte si, jak to máme v Rytmusu my. 

Rozhovor najdete zde nebo kliknutím na obrázek.

28. 07. 2022
Chrudim

Pozvánka na výstavu do Pardubic

V srpnu můžete navštívit výstavu fotografií v Turistickém informačním centru Pardubice, přímo pod Zelenou bránou. 

Dejte nám vědět, jak se Vám výstava líbila. 

 

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět