Aktuality

02. 03. 2024

Čerpali jsme zkušenosti napříč Evropou

Jak mluvit s dospělými lidmi s mentálním postižením o sexualitě a vztazích? Jak podpořit osoby s intelektovým znevýhodněním ve smysluplném trávení volného času? A co vlastně potřebují jejich rodiče a opatrovníci?

Na tyto a mnohé další otázky odpovídají pracovníci Rytmusu Východní Čechy, o.p.s. v rámci Erasmus+ projektu „Můj dospělý život“.

Za poznatky se týmy zaměstnanců vydaly hned do čtyř evropských zemí; Portugalska, Řecka, Lotyšska a Rakouska. Získaly tak unikátní možnost srovnat, jak s tématy sexuální osvěty, volného času klientů a podporou pečujících osob pracují čtyři různé organizace napříč Evropou.

I když lidé s mentálním postižením a jejich blízcí v různých zemích řeší obdobné životní situace a témata, přístupy pomáhajících profesionálů se různí. Veškeré informace získané v rámci výjezdů slouží pracovníkům jako odrazový můstek pro tvorbu dokumentů, z nichž část je určena nejen pro klienty Rytmusu, ale i pečující osoby.

Projekt byl realizován celkem 18 měsíců, do 29. 2. 2024. Veřejné výstupy z projektu a bližší informace lze dohledat na adrese https://rytmusvychod.cz/projekty.html.

 

 

Financováno Evropskou unií. Uvedené sdělení vyjadřuje pouze názory autora a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež toto sdělení obsahuje.

 


Zpět na výpis novinek

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět