Aktuality

10. 05. 2018

Hlasujte do 17. 5. pro Rytmus ve svitavské a orlickoústecké Burze filantropie

Letošní Burzy filantropie se účastníme ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje. Aktuálně máte možnost podpořit tyto naše projekty:

 

OKRES ÚSTÍ NAD ORLICÍ - "PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI"

Co vznikne, když se rozhodnete propojit uměleckého fotografa a lidi se zdravotním znevýhodněním? Přece výstava, která obrazem zachycuje silné a mnohdy neuvěřitelné příběhy.

Příběh aktivní tanečnice, která v mládí utrpěla amputaci nohy, ale přesto tančí. Příběh "příjemce péče", který se rozhodl otočit tuto zažitou perspektivu a začal pečovat sám aktivně o druhé.

Série 14 fotografií ukáže neobyčejné osobnosti, které se rozhodly vzepřít škatulce „postižených“.

Fotografie postupně budou k vidění celkem v pěti městech a pokaždé budou uvedeny slavnostní vernisáží. Navíc budete mít jedinečnou možnost se s portrétovanými lidmi a autorem fotografií, Jindřichem Benešem, setkat osobně.

Projekt podpoříte hlasováním zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/okres…/pracuji-bydlim-ziji/

 

 

 

OKRES SVITAVY - "

Stanislav, mladý muž s mentálním znevýhodněním, již přes dva roky pracuje v McDonald’s, kde se stará o pořádek. Práce ho baví a spokojená je také jeho nadřízená. Svou práci získal díky službě podporované zaměstnávání.

Nyní uvažuje o dalším kroku, který k dospělosti patří - bydlet se svou přítelkyní. Stanislav ví, kde může požádat o profesionální podporu. Mnoho rodičů, opatrovníků, i samotných lidí s postižením ale toto povědomí mít nemusí a nemají často ani síly a prostor osamostatnění v bydlení vyřešit svépomocí.

Výrobou roll-upů s příběhy dobré praxe proto chceme zvýšit povědomí o službách, které lidem se znevýhodněním pomáhají k začlenění do společnosti a umožňují jim žít život, který žijí jejich vrstevníci.

Jak můžete pomoci vy? Dostaňte nás na prezentaci pro donátory! Hlasovat můžete zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/jsme-dospeli-a-chceme-pod…/

Děkujeme za vaši podporu!

(P. S.: Hlasovat můžete i opakovaně, a to 1x denně ) 

 

Zpět na výpis novinek

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 469 621 599, 777 922 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět