Aktuality

06. 12. 2017

Jak dát první pomoc a ubránit se „šmejdům“? Naučíte se v Rytmusu.

Následující rok bude v Rytmusu Východní Čechy, o.p.s. ve znamení hned dvou kurzů: Kurz první pomoci (Chrudim) a Jak na šmejdy (Česká Třebová).

Frekventanti kurzu na Chrudimsku se naučí, jak reagovat v situacích, kdy najdou člověka vážně zraněného, nebo dokonce bez známek života. Součástí kurzu bude i praktický nácvik přivolání záchranné služby či provádění resuscitace. Kurz je bezplatný. Zájemci se znevýhodněním se mohou hlásit u Nikoly Hájkové: hajkova@rytmusvychod.cz, 730 891 326.

V České Třebové potom bude možnost dozvědět se velmi podrobně o nekalých praktikách „šmejdů“ na telefonu, v televizi, na ulici a jinde okolo nás. Tři z deseti setkání navíc budou probíhat formou výcviku komunikačních dovedností – tato setkání povede známá psycholožka PhDr. Romana Mazalová, Ph.D., která se problematice nekalých praktik prodejců věnuje již mnoho let, přičemž je spoluautorkou známého dokumentárního filmu Šmejdi (režie Silvie Dymáková). I tento kurz je určen pro osoby se znevýhodněním a je bezplatný. Přihlásit se lze u Petry Snohové: snohova@rytmusvychod.cz, 730 518 510. Kurz Jak na šmejdy bude realizován díky prostředkům získaným v rámci Burzy Filantropie 2017 v Ústí nad Orlicí, donátorem je město Ústí nad Orlicí (jménem Jiřího Preclíka).

psycholožka Romana Mazalová

Zpět na výpis novinek

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 469 621 599, 777 922 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět