Aktuality

31. 03. 2023

Proběhlo 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhlo v Pardubicích na Krajském úřadu 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků.
 
Společně s Nebuď na nule (Petr Eisner, Hana Šimáčková) jsme přivítali téměř stovku účastníků.
 
Rytmus se věnuje práci s lidmi se znevýhodněním v oblasti intimity, sexuality a vztahů již řadu let. Na konferenci prezentovala naše kolegyně, Lenka Bigmore, dílčí zkušenosti ze zahraničí, které načerpala v rámci probíhajícího projektu "Můj dospělý život" (Erasmus+, spolufinancováno Evropskou Unií).
 
Na konferenci došlo k symbolickému křtu knihy "Z chlapce mužem, z dívky ženou," do které významně přispěl přítomný Petr Eisner, průkopník systematické a profesionální práce se sexualitou lidí se zdravotním znevýhodněním v ČR.
 
Ve 12 krajích naší republiky se již několik let pravidelně scházejí skupiny sexuálních důvěrníků; konference byla skvělou příležitostí, jak přede všemi poděkovat právě lidem, kteří tato setkávání iniciují a organizují.
 
Hana Šimáčková představila činnost Poradny pro oblast sexuality a vztahů lidí se zdravotním postižením v Hradci Králové. Účastníci konference měli mimo to i možnost nahlédnout do materiálů určených pro poradenskou práci a seznámit se s nejčastěji využívanými pomůckami pro klienty se znevýhodněním.
 
Děkujeme tímto:
- všem přednášejícím za jejich příspěvky
- týmům organizací Nebuď na nule a Rytmu Východní Čechy za přípravu akce
- Pavlu Šotolovi a Pardubickému kraji za záštitu akce
- sponzorům Pekařství a cukrářství Sázava, s.r.o. a KONZUM za dary ve formě občerstvení pro hosty konference. Účastníci měli rovněž možnost ochutnat kávu z našeho Kafebaru.
- všem návštěvníkům za jejich účast, a tím i podporu celé akce
 
 
 
 
 
 
 
 

Zpět na výpis novinek

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět