Aktuality

18. 05. 2018

Kurz první pomoci je u konce

Od března probíhal v Rytmusu kurz základů první pomoci. Účastníci na kurzu probírali a prakticky nacvičovali, jak zavolat záchrannou službu, jaké důležité informace mají do telefonu říct, jak vyšetřit zraněného, jak správně provádět resuscitaci či jak zastavit silné krvácení. Celý kurz byl zakončen situací, kde ve dvojicích měli za úkol poskytnout první pomoc zraněné ženě v bezvědomí a ženě se silným krvácením. A jak to dopadlo? Jak jinak, než úspěšně. Gratulujeme všem účastníkům!!

10. 05. 2018

Hlasujte do 17. 5. pro Rytmus ve svitavské a orlickoústecké Burze filantropie

Letošní Burzy filantropie se účastníme ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje. Aktuálně máte možnost podpořit tyto naše projekty:

 

OKRES ÚSTÍ NAD ORLICÍ - "PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI"

Co vznikne, když se rozhodnete propojit uměleckého fotografa a lidi se zdravotním znevýhodněním? Přece výstava, která obrazem zachycuje silné a mnohdy neuvěřitelné příběhy.

Příběh aktivní tanečnice, která v mládí utrpěla amputaci nohy, ale přesto tančí. Příběh "příjemce péče", který se rozhodl otočit tuto zažitou perspektivu a začal pečovat sám aktivně o druhé.

Série 14 fotografií ukáže neobyčejné osobnosti, které se rozhodly vzepřít škatulce „postižených“.

Fotografie postupně budou k vidění celkem v pěti městech a pokaždé budou uvedeny slavnostní vernisáží. Navíc budete mít jedinečnou možnost se s portrétovanými lidmi a autorem fotografií, Jindřichem Benešem, setkat osobně.

Projekt podpoříte hlasováním zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/okres…/pracuji-bydlim-ziji/

 

 

 

OKRES SVITAVY - "

Stanislav, mladý muž s mentálním znevýhodněním, již přes dva roky pracuje v McDonald’s, kde se stará o pořádek. Práce ho baví a spokojená je také jeho nadřízená. Svou práci získal díky službě podporované zaměstnávání.

Nyní uvažuje o dalším kroku, který k dospělosti patří - bydlet se svou přítelkyní. Stanislav ví, kde může požádat o profesionální podporu. Mnoho rodičů, opatrovníků, i samotných lidí s postižením ale toto povědomí mít nemusí a nemají často ani síly a prostor osamostatnění v bydlení vyřešit svépomocí.

Výrobou roll-upů s příběhy dobré praxe proto chceme zvýšit povědomí o službách, které lidem se znevýhodněním pomáhají k začlenění do společnosti a umožňují jim žít život, který žijí jejich vrstevníci.

Jak můžete pomoci vy? Dostaňte nás na prezentaci pro donátory! Hlasovat můžete zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/jsme-dospeli-a-chceme-pod…/

Děkujeme za vaši podporu!

(P. S.: Hlasovat můžete i opakovaně, a to 1x denně ) 

 

05. 04. 2018

Přednášky o šmejdech pokračují i v dubnu a květnu

 

Dnes od 15 hodin v České Třebové nás čeká třetí ze série přednášek Romany Mazalové "Jak na šmejdy".

Pozor, tímto ale zdaleka nekončíme!

Na Romanu Mazalovou naváží pracovnice Rytmusu a jejich hosté již 11. dubna a poté každou středu, až do 9. května, dalšími setkáními. Zde si budete moci vyzkoušet sebeobranu proti šmejdům v praxi.

Těšíme se na setkání.

Dosavadní přednášky zachytila ve své reportáži OIK TV: http://oik.cz/…/smejdi-se-nevzdavaji-hledaji-nove-zpusoby-…/

O přednáškách odvysílal krátkou reportáž i Český rozhlas Pardubice (pořad Dobré odpoledne, blok od 15:00 do 16:00, reportáž najdete zhruba v polovině vysílací hodiny): http://www.rozhlas.cz/zaznamy/pardubice#/2018-04-02/15

 

05. 04. 2018

Svitavští sebeobhájci proberou, jak získat svéprávnost

Srdečně zveme na dubnové sebeobhájce. Téma setkání je "Jak se dá získat svéprávnost".

Zájemci se mohou hlásit u Petry Snohové (730 518 510, snohova@rytmusvychod.cz).

 

 

29. 03. 2018

Kurz první pomoci je v plném proudu

Od března probíhá v Rytmusu kurz první pomoci. Účastníci se na setkáních dozvídají spoustu důležitých informací, například na jaké tísňové linky volat a v jakých případech, co je potřeba říci při telefonování na záchranku nebo jak se zachovat, když vidí zraněného člověka. Důležitou součástí kurzu je také nácvik resuscitace, kterou si mohli všichni na vlastní kůži vyzkoušet pod vedením zkušeného záchranáře. 

29. 03. 2018

Sebeobhájci u ombudsmanky

Chrudimští sebeobhájci se rozhodli psát krátké zprávy o své činnosti. Přinášíme první z nich:
V pondělí 19. 3. jsme my - sebeobhájci z Chrudimi, jeli do Brna za paní ombudsmankou Annou Šabatovou. Přidal se k nám Honza Hamák sebeobhájce z Prahy. Cestovali jsme vlakem, po Brně tramvají číslo 4. Nejdříve jsme si zašli na oběd. A potom do budovy, kde má kancelář veřejný ochránce práv. Bylo pro nás nachystané občerstvení a zajímavý a poučný program. Dostali jsme kartičky, těmi jsme mohli dát vědět, když jsme něčemu nerozuměli. My jsme se představili, řekli jsme, kde bydlíme, co děláme ve volném čase, co dělá naše skupina. Potom jsme se paní ombudsmanky ptaly na to, co nás zajímalo. Teď už víme, že paní ombudsmanka nemůže kontrolovat soudy, ale úřady ano. Bylo to hezké setkání. Jako dárek jsme dostali desky plné informací.

Další fotky z návštěvy si můžete prohlédnout na našich FB stránkách.

21. 03. 2018

Punk v čajovně návštěvníky zaujal

Promítání Punkového syndromu v rámci Mezinárodního dne sociální práce a projektu "Promítej i ty" bylo pro nás velmi příjemným setkáním s kolegy i návštěvníky z řad veřejnosti.

Po filmu se diskutovalo, sdílely vlastní zkušenosti.

Děkujeme všem návštěvníkům za podporu akce!

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 469 621 599, 777 922 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět