Aktuality

08. 09. 2023

Za zkušenostmi do Lotyšska

Díky projektu "Můj dospělý život" Erasmus+ jsme měli možnost navštívit organizaci Biedrība "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns" v Lotyšsku. Jsme moc vděční za výměnu zkušeností v oblasti podpory pro rodiče lidí se zdravotním znevýhodněním a trávení volného času lidí se znevýhodněním.

Děkujeme! 

Další fotky si můžete prohlédnout na našem FB profilu :)

 

 
17. 08. 2023

Ve Svitavách se opět začnou scházet sebeobhájci

Srdečně zveme všechny zájemce, kteří se chtějí připojit ke vznikající skupině sebeobhájců, na 20. září od 15 hodin do kanceláře Rytmusu ve Svitavách.

A kdo jsou vlastně sebeobhájci? Lidé, kteří sdílejí své názory, potřeby a vzájemně se podporují. Učí se mluvit sami za sebe, rozhodovat a brát na sebe za svá rozhodnutí zodpovědnost. 

 

 
 
10. 07. 2023

Hlasujte a podpořte Rytmus

Náš projekt ZVLÁDNU TO SÁM, zaměřený na podporu samostatnějšího života lidí se zdravotním znevýhodněním, byl vybrán do projektu společnosti Tesco – Vy rozhodujete, my pomáháme.

Za nákup v obchodě dostanete žeton, který přímo na místě použijete k hlasování pro vybraný projekt a to ode dneška až do 6.8.2023. Právě pro ten náš můžete hlasovat v Tesco Chrudim, Tesco Skuteč a Tesco Polička.

Děkujeme za každý žetonek :)

10. 07. 2023

Přijďte na naši výstavu do Laskavárny

Zveme na aktuálně probíhající výstavu "Pracuji, bydlím, žiji", kterou si můžete prohlédnout až do konce srpna v kavárně Laskavárna v Moravské Třebové.

Fotografie jsou z dílny autorů Veroniky Olivy a Jindřicha Beneše. Každou fotografii doplňuje krátký příběh člověka se zdravotním znevýhodněním, který je na ni zachycen. 

 

 

28. 06. 2023

Výroční zpráva 2022

Ohlédněte se s námi za uplynulým rokem a zpříjemněte si přicházející léto čtením naší Výroční zprávy za rok 2022.

Děkujeme za dosavadní podporu a spolupráci a těšíme se na její pokračování. 

 

 

03. 05. 2023

Ohlédnutí za oslavami ve Svitavách

Krátké ohlédnutí za oslavami 10 let působnosti Rytmusu na Svitavsku.

Děkujeme za spolupráci Městské knihovně ve Svitavách, Ženám zpěvným, Nadaci Josefa Plívy a Cactus květiny za sponzorský dar.

 

 

31. 03. 2023

Proběhlo 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhlo v Pardubicích na Krajském úřadu 1. celorepublikové setkání sexuálních důvěrníků.
 
Společně s Nebuď na nule (Petr Eisner, Hana Šimáčková) jsme přivítali téměř stovku účastníků.
 
Rytmus se věnuje práci s lidmi se znevýhodněním v oblasti intimity, sexuality a vztahů již řadu let. Na konferenci prezentovala naše kolegyně, Lenka Bigmore, dílčí zkušenosti ze zahraničí, které načerpala v rámci probíhajícího projektu "Můj dospělý život" (Erasmus+, spolufinancováno Evropskou Unií).
 
Na konferenci došlo k symbolickému křtu knihy "Z chlapce mužem, z dívky ženou," do které významně přispěl přítomný Petr Eisner, průkopník systematické a profesionální práce se sexualitou lidí se zdravotním znevýhodněním v ČR.
 
Ve 12 krajích naší republiky se již několik let pravidelně scházejí skupiny sexuálních důvěrníků; konference byla skvělou příležitostí, jak přede všemi poděkovat právě lidem, kteří tato setkávání iniciují a organizují.
 
Hana Šimáčková představila činnost Poradny pro oblast sexuality a vztahů lidí se zdravotním postižením v Hradci Králové. Účastníci konference měli mimo to i možnost nahlédnout do materiálů určených pro poradenskou práci a seznámit se s nejčastěji využívanými pomůckami pro klienty se znevýhodněním.
 
Děkujeme tímto:
- všem přednášejícím za jejich příspěvky
- týmům organizací Nebuď na nule a Rytmu Východní Čechy za přípravu akce
- Pavlu Šotolovi a Pardubickému kraji za záštitu akce
- sponzorům Pekařství a cukrářství Sázava, s.r.o. a KONZUM za dary ve formě občerstvení pro hosty konference. Účastníci měli rovněž možnost ochutnat kávu z našeho Kafebaru.
- všem návštěvníkům za jejich účast, a tím i podporu celé akce
 
 
 
 
 
 
 
 

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 222 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět