Aktuality

29. 04. 2019

Výstava míří do Pardubic

Zatímco v dubnu jste mohli vidět putovní výstavu s názvem PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI v Ústí nad Orlicí, v květnu ji budete moci navštívit v Pardubicích na Třídě Míru v Pohance - jídelně pro zdraví

Neváhejte a přijďte si prohlédnout fotky! K vidění jsou od 2.5 do 31.5.

23. 04. 2019

Ohlédnutí za vernisáží v Ústí nad Orlicí

Podívejte se, jak probíhala příjemná vernisáž výstavy Pracuji, bydlím, žiji.

Děkujeme vše, kteří pomohli s realizací výstavy, zejména výborné Markétě Výborné, štědré společnosti KONZUM a vstřícné organizaci Spousti z. s.

11. 04. 2019

Setkání poskytovatelů PSB

Včera proběhlo v Pardubicích 8. setkání poskytovatelů služby Podpora samostatného bydlení, jehož jsme byli pořadateli.

Do Pardubic se sjeli poskytovatelé sociálních služeb ze všech koutů republiky.

Přednášející Jana Bernoldová a Jiřina Holasová hovořily ve svých vstupech o podpoře rodičů s mentálním postižením. Jan Paleček se v odpoledním workshopu zaměřil na normalizaci životních příležitostí lidí s postižením v komunitních službách.

Účastníci si ze setkání odváželi náměty pro svou další práci.

Děkujeme tímto zástupcům Krajského úřadu v Pardubicích za podporu akce a všem přednášejícím za jejich ochotu přijet a přednášet.

05. 04. 2019

Kurzy v Rytmusu

Od března probíhá v Pardubicích kurz společenského vystupování, na kterém účastníci probírají například jak se efektivně domluvit o ostatními nebo jak se chovat na běžně navštěvovaných místech. A aby o tom pouze nemluvili, rozhodli se to vyzkoušet v praxi. Společně navštívili kavárnu a vychutnali si horkou kávu a zákusek.

A aby toho v Rytmusu nebylo málo, od dubna probíhá v Chrudimi kurz finanční gramotnosti, kde se účastníci budou učit nejen poznávat peníze, ale také si s nimi umět zaplatit třeba nákup.

18. 03. 2019

Vernisáž výstavy 6. dubna v Ústí nad Orlicí

Putovní výstava fotografií PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI startuje!


Přijďte na vernisáž do Nové Louže v Ústí nad Orlicí 6.4. v 15 hod nebo navštivte výstavu kdykoliv od 6.4. do 13.4. 2019

Poznejte zajímavé lidi a jejich neméně poutavé osudy, které vyzývají k zamyšlení. Cyklus fotografií od tandemu autorů Jindřich Beneš a Veronika Oliva vám představí celkem 13 inspirativních žen a mužů, kteří žijí mimo škatulku svého zdravotního znevýhodnění. 

 

18. 03. 2019

Pozvánka na setkání poskytovatelů služby PSB

Zveme všechny poskytovatele služby Podpora samostatného bydlení na setkání v Pardubicích 10. dubna 2019. Přihlásit se můžete přes tento odkaz.

 

 

05. 02. 2019

Punková Odysea ve Svitavách

19. března, u příležitosti Světového dne sociální práce, zveme nejen sociální pracovníky, ale také všechny milovníky dokumentů, zajímavých příběhů, a černého humoru na exkluzivní promítání filmu Punková Odysea. Od šarvátek v zákulisí, přes účast na mezinárodní soutěži Eurovize, až po poslední koncert sleduje dokument řádění finské punkové kapely.

Filmový podvečer bude opravdu stylový, protože jej zahájí svým živým vystoupením mladý svitavský bubeník.

Akce začíná v 17 hodin, místem konání je čajovna a kavárna Krásná chvíle ve Svitavách. Doporučujeme rezervovat si místo předem (krasnachvile@gmail.com, 607 706 790).

 

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 777 922 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět