Aktuality

22. 06. 2018

Vydali jsme výroční zprávu za rok 2017

Právě jsme vydali výroční zprávu za rok 2017. Prolistovat si ji interaktivně můžete zde.

 

14. 06. 2018

Zaměstnavatelé, pozor! Pomůžeme s náborem nových pracovních sil.

Zaměstnavatelé, pozor!

Víme, že situace na trhu práce je z hlediska nalezení nových pracovníků velmi obtížná, proto vám jdeme vstříc. Nabízíme vám bezplatnou podporu a zároveň přehled, jakou práci naši klienti hledají v jednotlivých okresech Pardubického kraje.

Kontaktujte nás.

okresy Pardubice, Chrudim:

Nikola Hájková, hajkova@rytmusvychod.cz, 730 891 326

okresy Ústí nad Orlicí, Svitavy:

Petra Snohová, snohova@rytmusvychod.cz, 730 518 510

 

14. 06. 2018

Rušný červen na pobočce v České Třebové

Sice se blíží čas dovolených, ale v Rytmusu máme stále napilno. Zejména červen je/byl plný zajímavých akcí a setkání.

Namátkou: proběhly prezentace služby v praktické škole, stáž v pražském Rytmusu; zúčastnili jsme se taktéž konference pořádané Asociací pracovní reahbilitace ČR a setkání poskytovatelů služby Podpora samostatného bydlení. A další akce nás do velkých prázdnin ještě čekají - pracovní piknik v Litomyšli, setkání v Praze k projektu "Normalizace životních příležitostí lidí s postižením", či prezentace Rytmusu na Orlickoústecku.

Naše aktivity dokumentujeme a zveřejňujeme i na Facebooku. Staňte se našimi odběrateli a nic vám neunikne.

 

 

11. 06. 2018

Zúčastnili jsme se konference Asociace pracovní rehabilitace v Proseči

5. června jsme se zúčastnili konference projektu Rozvoj Asociace pracovní rehabilitace ČR s místem konání v Proseči.

Načerpali jsme inspiraci, dozvěděli jsme se novinky v oblasti pracovní rehabilitace, zúčastnili se zajímavých diskusí a také jsme síťovali.

 

18. 05. 2018

Kurz první pomoci je u konce

Od března probíhal v Rytmusu kurz základů první pomoci. Účastníci na kurzu probírali a prakticky nacvičovali, jak zavolat záchrannou službu, jaké důležité informace mají do telefonu říct, jak vyšetřit zraněného, jak správně provádět resuscitaci či jak zastavit silné krvácení. Celý kurz byl zakončen situací, kde ve dvojicích měli za úkol poskytnout první pomoc zraněné ženě v bezvědomí a ženě se silným krvácením. A jak to dopadlo? Jak jinak, než úspěšně. Gratulujeme všem účastníkům!!

10. 05. 2018

Hlasujte do 17. 5. pro Rytmus ve svitavské a orlickoústecké Burze filantropie

Letošní Burzy filantropie se účastníme ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje. Aktuálně máte možnost podpořit tyto naše projekty:

 

OKRES ÚSTÍ NAD ORLICÍ - "PRACUJI, BYDLÍM, ŽIJI"

Co vznikne, když se rozhodnete propojit uměleckého fotografa a lidi se zdravotním znevýhodněním? Přece výstava, která obrazem zachycuje silné a mnohdy neuvěřitelné příběhy.

Příběh aktivní tanečnice, která v mládí utrpěla amputaci nohy, ale přesto tančí. Příběh "příjemce péče", který se rozhodl otočit tuto zažitou perspektivu a začal pečovat sám aktivně o druhé.

Série 14 fotografií ukáže neobyčejné osobnosti, které se rozhodly vzepřít škatulce „postižených“.

Fotografie postupně budou k vidění celkem v pěti městech a pokaždé budou uvedeny slavnostní vernisáží. Navíc budete mít jedinečnou možnost se s portrétovanými lidmi a autorem fotografií, Jindřichem Benešem, setkat osobně.

Projekt podpoříte hlasováním zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/okres…/pracuji-bydlim-ziji/

 

 

 

OKRES SVITAVY - "

Stanislav, mladý muž s mentálním znevýhodněním, již přes dva roky pracuje v McDonald’s, kde se stará o pořádek. Práce ho baví a spokojená je také jeho nadřízená. Svou práci získal díky službě podporované zaměstnávání.

Nyní uvažuje o dalším kroku, který k dospělosti patří - bydlet se svou přítelkyní. Stanislav ví, kde může požádat o profesionální podporu. Mnoho rodičů, opatrovníků, i samotných lidí s postižením ale toto povědomí mít nemusí a nemají často ani síly a prostor osamostatnění v bydlení vyřešit svépomocí.

Výrobou roll-upů s příběhy dobré praxe proto chceme zvýšit povědomí o službách, které lidem se znevýhodněním pomáhají k začlenění do společnosti a umožňují jim žít život, který žijí jejich vrstevníci.

Jak můžete pomoci vy? Dostaňte nás na prezentaci pro donátory! Hlasovat můžete zde:

http://www.burzafilantropie.cz/…/jsme-dospeli-a-chceme-pod…/

Děkujeme za vaši podporu!

(P. S.: Hlasovat můžete i opakovaně, a to 1x denně ) 

 

05. 04. 2018

Přednášky o šmejdech pokračují i v dubnu a květnu

 

Dnes od 15 hodin v České Třebové nás čeká třetí ze série přednášek Romany Mazalové "Jak na šmejdy".

Pozor, tímto ale zdaleka nekončíme!

Na Romanu Mazalovou naváží pracovnice Rytmusu a jejich hosté již 11. dubna a poté každou středu, až do 9. května, dalšími setkáními. Zde si budete moci vyzkoušet sebeobranu proti šmejdům v praxi.

Těšíme se na setkání.

Dosavadní přednášky zachytila ve své reportáži OIK TV: http://oik.cz/…/smejdi-se-nevzdavaji-hledaji-nove-zpusoby-…/

O přednáškách odvysílal krátkou reportáž i Český rozhlas Pardubice (pořad Dobré odpoledne, blok od 15:00 do 16:00, reportáž najdete zhruba v polovině vysílací hodiny): http://www.rozhlas.cz/zaznamy/pardubice#/2018-04-02/15

 

Potřebujete více informací?

Jsme na telefonu 469 621 599, 777 922 139
nebo pište na chrudim@rytmusvychod.cz

Nahoru Zpět